Pythagoriáda – okresní kolo – květen 2017

15. května se na Gymnáziu Olgy Havlové sešlo 90 matematických talentů 5. tříd základních škol okresu Ostrava, z nich jen 57 získalo 10 a více bodů z maxima 15 bodů, a stalo se tak úspěšnými řešiteli. A naše matematické hvězdy? Jakub Salava z 4.B dělené 4. místo (12 bodů), Matěj Válek z 5.A dělené 5. místo (11 bodů) a Daniel Šuléř z 5. A dělené 6. místo (10 bodů). Gratulujeme a vítáme v Síni slávy. Výsledková listina zde.

V náročné konkurenci 89 soutěžících žáků 6. tříd základních škol a příslušných ročníků víceletých gymnázií okresu Ostrava se neztratili ani Barbora Adamcová (6.B), Tereza Langrová (6.A) a Tomáš Macura (6.B), i když nepatří mezi 20 úspěšných řešitelů. Gratulujeme! Výsledková listina zde.